Home Проекти Постаті землі Бердичівської Ліпецький Леон Романович

Ліпецький Леон Романович

2529
0
SHARE

Ліпецький Леон Романович (нар. 28 червня 1935, Бердичів, Вінницька обл., УСРР – пом. 2 квітня 2016, Бердичів, Житомирська обл., Україна) – громадський діяч, керівник Бердичівського пивоварного заводу, Почесний громадянин міста Бердичева.


Ліпецький Леон Романович
(1935-2016).

Ліпецький Леон Романович народився 28 червня 1935 року у Бердичеві в сім’ї Романа Івановича та Кароліни Йосипівни Ліпецьких. Сім’я Ліпецьких була велика, всього у родині виросло шестеро дітей.

У десять років – по закінченні Другої світової війни – маленький Леон пішов до міської школи № 6, що розташована на околиці Бердичева.

1952 року у 17-річному віці Леон Романович закінчив 7 класів школи. Одним із захоплень молодого Леона була радіотехніка – під час навчання у школі він одночасно навчався у радіотехнічному гуртку міського Будинку піонерів (нині Центр позашкільної освіти ім. О. Разумкова). Але потреба допомагати сім’ї змусила змінити життєві плани – на початку червня він пішов працювати на бердичівський рафінадний завод робітником тарного цеху.

У 1954 році Леон Романович вступив до лав Збройних Сил СРСР, проходив військову службу в морській авіації у Прибалтиці. Тут оволодів військовою професією механіка літака. Через три роки – у 1957 – звільнився зі служби та повернувся до роботи на цукрорафінадному заводі. Одночасно з роботою навчається у вечірній школі та у 1960 році здобуває середню освіту. Цього ж року вступив до Київського технологічного інституту харчової промисловості на факультет “Машини і апарати харчових виробництв”.

Леон Ліпецький, 1966 р.

На передостанньому році навчання в інституті Леон Романович зустрів свою половинку – Кароліну, що також була родом із Бердичівщини – із села Никонівка. Побралися Леон Романович і Кароліна Іллівна на четвертому курсі й останній курс навчалися разом.

У 1965 році Леон Романович закінчив інститут. Дружина Кароліна Іллівна також закінчила Київський технологічний Інститут харчової промисловості у 1966 році за спеціальністю “Технологія цукристих речовин”. Після навчання Леон Романович продовжив свою трудову діяльність на бердичівському цукрорафінадному заводі. У віці трохи більше тридцяти років став начальником цеху цукросировини. На цій посаді пропрацював чотири роки.

Невдовзі Леона Ліпецького призначили на посаду заступника головного інженера цукрорафінадного заводу, паралельно обрали секретарем первинної партійної організації заводу. Партійне керівництво міста помітило його діяльність на партійній роботі й згодом його обрали на посаду інструктора міськкому партії, під керівництво тодішнього першого секретаря Івана Юхимовича Бражника.

Леон Ліпецький у робочому кабінеті.

Через деякий час Леон Романович полишив партійну роботу та був призначений на посаду директора бердичівського цегельного заводу. А в лютому 1980 року Леон Ліпецький став директором Бердичівського – тоді експериментального – пивоварного заводу, який збудував у далекому 1861 році чеський колоніст Станіслав Еммануїлович Чеп.

Бердичівський пивоварний завод, що наприкінці 90-х років минулого століття був реорганізований у відкрите акціонерне товариство, під керівництвом Леона Романовича Ліпецького став економічно стабільним підприємством, у якому на перший план виноситься якість продукції, а вже потім – ціни і прибутки. Найважливішим кроком до високих показників став компетентний підхід до формування колективу підприємства: професійне навчання, матеріальне і моральне стимулювання. За роки свого існування завод пережив декілька реконструкцій і став сучасним підприємством потужністю 1 млн. дал. на рік.

Леон Ліпецький разом із працівниками заводу на Святі пива.

Бердичівський пивзавод перетворився на одне з бюджетоутворюючих підприємств Бердичева. Традиційним на пивзаводі стало й благодійництво – колектив допомагає коштами на проведення спортивних змагань, різноманітних культурних заходів, що проходять у місті.

Рішенням виконкому міської Ради № 530 від 15 серпня 2001 року за вагомий внесок у вирішенні соціально-економічних проблем територіальної громади міста Бердичева, популяризацію продукції вітчизняного товаровиробника, велику благодійну допомогу та враховуючи звернення колективу ВАТ “Бердичівський пивоварний завод” Леону Романовичу Ліпецькому присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”. Також за внесок у розвиток міста Леон Романович Ліпецький відзначений Орденом Бердичева № 2, а Указом Президента України Віктора Ющенко Леона Романовича у вересні 2005 року нагороджено орденом “За заслуги” третього ступеня. У червні 2015 року він отримав почесну відзнаку “Честь і слава Житомирщини”.

28 червня 2009 року, День міста Бердичева. Міський голова Василь Мазур вручає подарунок Леону Ліпецькому, який народився саме 28 червня.

За постійну підтримку та допомогу парафії Святої Варвари керівнику Бердичівського пивзаводу Леону Ліпецькому Папа Римський Бенедикт XVI у день престольного свята храму 4 грудня 2008 року передав Апостольську благословенну Грамоту. Доручення Святійшого Отця вручити її виконав єпископ Києво-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський. Саме у костелі Святої Варвари Леон Ліпецький був свого часу хрещений, вперше сповідався, приймав причастя. Також за декілька років до цієї події Леон Романович за вагомий внесок у розбудову православної громади міста був нагороджений відзнакою та медаллю Української Православної Церкви: він допомагав у відбудові православних храмів як Московського Патріархату, так і Київського Патріархату (зокрема, підприємство під його керівництвом надало кошти на спорудження Свято-Преображенського храму УПЦ КП, розташованого по вулиці Червоній).

У 2011 році на Алеї Слави, що розташована поряд із приміщенням Управління праці та соціального захисту населення, з’явився стенд, присвячений ветерану праці Леону Ліпецькому. На цей час загальний трудовий стаж Леона Романовича становив більш як 58 років.

Родина Ліпецьких виховала двох синів: старший – Володимир Леонович, як і батьки, закінчив КТІХП, сьогодні директор ТОВ “Бердичівський пивоварний завод”; молодший Олександр – військовослужбовець, закінчив Ленінградську військово-медичну Академію імені Кірова, нині очолює ТОВ “Бердичівпиво” (засноване у 2000 році, підприємство працює на ринку питної та солодкої води).

Могила Л.Р.Ліпецького, квітень 2018 р.

Помер Леон Ліпецький 2 квітня 2016 р. Похований у секторі почесних поховань загальноміського кладовища по вул. Бистрицькій.

Враховуючи заслуги Леона Ліпецького перед громадою міста рішенням Бердичівської міської ради № 152 від 21.07.2016 р. в Бердичеві вулицю та провулок Серафимовича, на якій проживав Почесний громадянин міста, перейменовано на відповідно вулицю та провулок імені Леона Ліпецького.

Джерела і література:

Пасічник М.П. Золото-срібний напій берендеїв. // Бердичіврегіонвидав, 2002. Видання друге, оновлене. – с. 18-23.

Леона Ліпецького благословив Папа Римський. // “Бердичівські новини”, №50 (174) від 11.12.2008 р.

Рішення виконкому міської Ради №530 від 15 серпня 2001 р.


Леон Ліпецький з дружиною та дітьми, 1979 р.
Леон Ліпецький на урочистостях з нагоди 140-річчя Бердичівського пивзаводу.
Фото Віктора Коржука, 2001 р.
Директор Леон Ліпецький та головний бухгалтер підприємства Людмила Столяр.
Фото Віктора Коржука.
Леон Ліпецький та Народний артист України Павло Зібров на урочистостях з нагоди 140-річчя Бердичівського пивзаводу.
Фото Віктора Коржука, 2001 р.

Стенд на Алеї трудової слави, присвячений Леону Ліпецькому. 2011 р.
Церемонія прощання з Почесним громадянином міста Бердичева Леоном Ліпецьким у фойє міського Палацу культури ім. О.А.Шабельника, 4 квітня 2016 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here