Home Проекти Постаті землі Бердичівської Копитко Леонід Степанович

Копитко Леонід Степанович

1064
0
SHARE

Копитко Леонід Степанович (нар. 31 січня 1940, Бердичів, Житомирська обл., УРСР) – спортсмен, дитячий тренер-викладач відділення футболу ДЮСШ м. Бердичева, Почесний громадянин міста Бердичева.


Копитко Леонід Степанович.

Копитко Леонід Степанович народився 31 січня 1940 року у Бердичеві, в родині зростало ще двоє братів.

Батько майбутнього тренера пропав без вісти на фронтах німецько-радянської війни, тож із дитинства хлопець вчився розраховувати лише на власні сили. У 12 років почав відвідувати бердичівську дитячо-юнацьку спортивну школу і відтоді футбол став справою всього його життя. Першим тренером Леоніда став Казимир Володимирович Селенок.

З 18-ти років Леонід Степанович працював на машинобудівному заводі “Прогрес”, одночасно виступав за тамтешню футбольну команду “Авангард”. Наприкінці 50-х — на початку 60-х років команда “Авангард”, що її згодом перейменували на “Прогрес”, була однією з найсильніших команд Житомирщини, адже в її складі були люди, які повністю віддавалися улюбленій грі мільйонів. Серед них Зиґмунд Возняк, Володимир Керносенко, Анатолій Пузач та інші.

Тут варто вказати, що професійних футбольних клубів, як таких, у Радянському Союзі не існувало – кожен гравець вважався любителем і офіційно мусив бути працевлаштованим. Так і Леонід Копитко – професійно виступаючи за заводську команду, він і далі рахувався працівником бердичівського машинобудівного заводу, хоча цех практично не відвідував.

У 1968 році Леонід Копитко полишив гру у складі команди та перейшов на тренерську роботу. З 1968 по 1969 рік працює тренером дублюючого складу “Прогрес” (Бердичів). З 1969 року Леонід Степанович більш як чотири десятиліття працює тренером дитячо-юнацької спортивної школи міста Бердичева.

Леонід Копитко вітає футбольну команду “Прогрес” з завоюванням кубку УРСР, Палац культури і техніки машинобудівного заводу “Прогрес”, 1989 р.

За роки тренерської роботи Леонід Степанович виховав цілу плеяду відомих спортсменів-футболістів. Серед вихованців Леоніда Копитка – Володимир Шишков (майстер спорту СРСР, колишній гравець сімферопольської “Таврії”, івано-франківського “Спартака”, криворізького “Кривбасу”), Віктор Мудрий (колишній гравець криворізького “Кривбасу”), Олександр Чернявський (голова Житомирської обласної федерації футболу) та інші. Загалом бердичівський тренер виховав 5 майстрів спорту СРСР та України, 8 тренерів із футболу, одного гравця збірної України з футзалу, 30 гравців команд майстрів I та II ліги СРСР та України.

Успіхи тренера у вихованні підростаючого покоління не залишились без уваги як на місцевому, так і на державному рівнях. За вагомий особистий внесок у розвиток футболу в Україні та з нагоди 20-річчя Федерації футболу України постановою Виконкому ФФУ від 07.11.2011 р. №6 Леонід Степанович Копитко нагороджений Почесною відзнакою Федерації футболу України – медаллю “За заслуги”. Рішенням Бердичівської міської ради від 07.09.2012 р. №443, розглянувши пропозицію міського голови, клопотання трудового колективу дитячо-юнацької спортивної школи м. Бердичева за багаторічну сумлінну працю в галузі фізичної культури і спорту, високий професіоналізм, пропаганду здорового способу життя серед молоді міста колишньому тренеру-викладачу відділення футболу дитячо-юнацької спортивної школи м. Бердичева Леоніду Степановичу Копитко присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

На Алеї спортивної слави, що відкрилась 2012 року на бульварі імені Віталія Лонського, розміщено стенд зі здобутками дитячого тренера з футболу.

З 2000 року в літній період у Бердичеві відбувається всеукраїнський футбольний турнір серед юнаків на призи тренера-викладача Леоніда Копитка. Колеги та друзі легендарного бердичівського футболіста й наставника, керівники міської влади та юні гравці щорічно збираються для того, щоб висловити свою повагу одному зі старійшин бердичівського футболу та позмагатися за головний приз турніру.

Джерела і література:

Рішення Бердичівської міської ради від 07.09.2012 р. №443.


Алея спортивної слави. Стенд, на якому представлено Леоніда Копитко.
Відкриття Алеї спортивної слави, що розмістилась на бульварі імені Віталія Лонського. У центрі – Леонід Копитко.
Леонід Копитко виступає на відкритті VII Всеукраїнського турніру з футболу серед юнаків 2000-2001 років народження, 21 серпня 2014 р.
Леонід Копитко спостерігає за грою юних футболістів. VII Всеукраїнський турнір з футболу серед юнаків 2000-2001 років народження, 21 серпня 2014 р.
Футбольні тренери Володимир Керносенко та Леонід Копитко, 3 лютого 2013 р.
Леонід Копитко на урочистостях з нагоди річниці здобуття бердичівським “Прогресом” Кубка України серед аматорів, 22 серпня 2014 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here