Home Проекти Постаті землі Бердичівської Кирилюк Віктор Васильович

Кирилюк Віктор Васильович

124
0
SHARE

Кирилюк Віктор Васильович (нар. 21 серпня 1951, Бердичів, Житомирська обл., УРСР, СРСР) – начальник Бердичівського УЕГГ, кавалер почесного знаку міста Бердичева «За заслуги перед містом».


Кирилюк Віктор Васильович, 2011 р.

Кирилюк Віктор Васильович народився 21 серпня 1951 року в Бердичеві в робітничій сім’ї Василя Никифоровича та Валентини Іванівни Кирилюків.

У 1958 році Віктор пішов навчатись до школи – спочатку до загальноосвітньої школи №6, у 1961 році перейшов до школи №15, яку закінчив у 1968 році. Після отримання середньої освіти Віктор Кирилюк став працювати на Бердичівському верстатобудівному заводі «Комсомолець» (нині ПАТ «Беверс»), одночасно вступив на вечірнє відділення Бердичівського машинобудівного технікуму. За період роботи на заводі став кваліфікованим робітником та отримав дві робітничі спеціальності – слюсаря-складальника та електромонтажника.

Навчання у технікумі та роботу на заводі перервала служба у лавах Збройних Сил СРСР, на яку Віктора Кирилюка призвали у 1969 році. Після закінчення служби у 1971 році Віктор Кирилюк вступив на навчання на стаціонарне відділення Київського інженерно-будівельного інституту, який успішно закінчив з відзнакою у 1977 році та отримав спеціальність «інженер-будівельник з теплогазопостачання та вентиляції».

Після закінчення інституту, будучи вже дипломованим спеціалістом, Віктора Кирилюка направили на роботу в Бердичівське міжрайонне виробниче управління газового господарства (Бердичівське МВУГГ), де він обійняв посаду начальника служби зрідженого газу. На той час до складу Бердичівського МВУГГ окрім Бердичева входили газові дільниці селищ міського типу Дзержинська (нині Романів), Любара та Чуднова, які підпорядковувались службі під керівництвом Віктора Кирилюка. За час роботи начальником служби він зумів покращити роботу по забезпеченню абонентів зрідженим газом та обслуговуванню газобалонних установок, підняв дисципліну на дільницях управління, систематично проводив професійне навчання підлеглих працівників, що дало змогу досягнути високих виробничих показників.

У січні 1981 року Віктора Кирилюка призначили на посаду головного інженера Бердичівського МВУГГ. Період 80-тих років XX ст. характеризувався стрімким розвитком газифікації околиць міста Бердичева (мікрорайони Новосілки, Загребелля, Завідня, район М’ясокомбінату та ін.) та Бердичівського району. Під керівництвом головного інженера управління Віктора Кирилюка розроблялись схеми газопостачання Бердичівського, Дзержинського, Любарського та Чуднівського районів, посиленими темпами проводилась газифікація населених пунктів. Про темпи газифікації говорить той факт, що лише в Бердичівському районі за десятиріччя проклали 102 км газових мереж та газифікували 1238 житлових будинків.

У жовтні 1988 року на базі газових районних дільниць селищ міського типу Дзержинська (Романів), Любара і Чуднова створюються окремі управління газового господарства, які виходять зі складу Бердичівського МВУГГ. Бердичівське управління перейменовується в управління експлуатації газового господарства (УЕГГ). Таке становище дає змогу Кирилюку Віктору, як головному інженеру, сконцентрувати зусилля на подальшому розвитку, модернізації та заміні застарілого обладнання системи газопостачання міста та району.

Віктор Васильович Кирилюк на робочому місці

З березня 1993 року Віктор Васильович Кирилюк обійняв посаду начальника Бердичівського УЕГГ. У 90-х роках продовжувалась робота по газифікації міста, району та модернізації системи газопостачання Бердичева, вводяться в експлуатацію нові газорегуляторні пункти, станції електрохімічного захисту газопроводів від корозії, що покращувало якість газопостачання споживачів усіх категорій. Так, у період з 1991-го по 1994-й роки газифікували 20 сіл Бердичівського району, проклали 187 км. газових мереж.

Завершення другої черги газифікації села Буряки (вул. Гагаріна, 14 будинків). Зліва на право: Володимир Маркович Осіпенко, Віктор Васильович Кирилюк та начальник служби ГРП Михайло Семенович Геллер відкривають задвижку нової лінії, 2002 р.

У цій роботі безпосередню участь брав і Віктор Кирилюк. І не лише як начальник управління, але і як спеціаліст, професіонал своєї справи. За час його керівництва Бердичівське УЕГГ постійно займало одне з перших місць серед газових господарств області, являючись при цьому згуртованим колективом професіоналів.

Віктор Кирилюк має численні відзнаки: за високі, вагомі виробничі показники та досягнення, високий професіоналізм та особистий трудовий внесок у розвиток нафтогазової промисловості України нагороджений почесними грамотами НАК «Нафтогаз України», ДК «Газ України», почесними відзнаками НАК «Нафтогаз України» III, II та І ступенів, почесними грамотами та відзнакою Президії Ради профспілки працівників газових господарств України. У 2008 році Віктор Кирилюк занесений до «Книги пошани» працівників ВАТ «Житомиргаз». 22 серпня 2011 року Віктор Кирилюк за багаторічну сумлінну працю в паливно-енергетичній галузі, значний особистий внесок в соціально-економічний розвиток і газифікацію міста Бердичева, високий професіоналізм та з нагоди 60-річчя від дня народження нагороджений Почесним знаком міста Бердичева «За заслуги перед містом».

Більше двадцяти років Віктор Васильович Кирилюк обіймав посаду начальника Бердичівського УЕГГ та керував колективом, який забезпечує стале газопостачання міста та району. 31 грудня 2013 року стало останнім днем його праці на цьому підприємстві. З цього часу Віктор Кирилюк – на заслуженому відпочинку.

Джерела і література:

Бердичівське управління експлуатації газового господарства: 60 років історії. // «Земля Бердичівська», №26 (15770) від 25.06.2010 р.

Широких Л. Екскурс у минуле. Погляд на сучасне. // «Земля Бердичівська», №37 (15834) від 09.09.2011 р.


Керівництво Бердичівського МВУГГ, справа головний інженер Віктор Кирилюк.
Фотографія початку 80-х років
Газифікація села Радянське (нині Романівка) Бердичівського району, 2003 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here