Home Новини «Дзєнь добри, дрогі пшияцелі!»

«Дзєнь добри, дрогі пшияцелі!»

5039
0
SHARE

Ця фотографія може багато про що розповісти. І в багатьох наших читачів у пам’яті виринуть щасливі миті дитинства, юності, безтурботного життя…

В оздоровчого табору «Сокіл», який нині – «Соколятко», вельми тривала та цікава історія. Створений у 1947 році, за роки його існування табір відвідав чи не кожен другий бердичівлянин. Та мало хто нині пам’ятає, що 12 років поспіль у таборі із великим задоволенням проводили свої канікули школярі з сусідньої з нами Польщі.

А розпочалось все у 70-х роках, коли між колишнім Бердичівським міськкомом комсомолу та командою польських харцерів (членів скаутської організації) міста Дембиця був укладений договір про співробітництво. Завдяки цьому група кращих харцерів шкіл Дембицького повіту Підкарпатського воєводства, приїхали на відпочинок у наш край.

Діти-ровесники познайомились із традиціями, звичаями та методами роботи табору «Сокіл», який впродовж більш як трьох десятиліть очолювала нинішній голова міської профспілки освітян Анжела Цвєткова. Під керівництвом педагогів Антоніни Чугаєвської, Наталії Дячук, Юрія Семенюкова, Людмили Артьомової, Віктора Рибака, Івана Лобая, Івана Кв’ятківського з української сторони та двох загонів харцерів під керівництвом Стефана Раковського, Петра Залеського, Ганни Плесняк та Єви Стариченко діти провели заочні мандри по Україні та Польщі.

Піонери та харцери відвідували колгосп «Зоря» села Скраглівка, побували на екскурсіях в містах Вінниця, Житомир, у місті-герої Київ. І, мабуть, назавжди запам’ятали піонери та харцери українські вечорниці, піонерські вогнища – «Вогонь вічної дружби», пісні і танці українського та польського народів, цікаві спортивні змагання, свято Нептуна та інші розваги.

Одного року від’їжджаючи до себе на батьківщину, керівник групи харцерів Люціїн Росяк у книзі відгуків зазначив: «Багато справжніх друзів ми знайшли в «Соколі». Повертаючись додому, веземо з собою незабутнє враження про чудові дні піонерського літа 1987 року, проведені на сонячній гостинній Україні в дитячому оздоровчому таборі «Сокіл».

З фотоархіву міської профспілки працівників освіти

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here