Home Новини В Музеї історії міста Бердичева презентували книгу про Солотвин

В Музеї історії міста Бердичева презентували книгу про Солотвин

1099
0
SHARE

Ця подія хоч і не стосувалася напряму нашого міста, але вільних місць у виставковій залі Музею історії практично не було. Тут зібрались ті, кого дійсно цікавить історія нашого краю та історія Солотвина зокрема, кого цікавить і сам автор – уродженець села Старий Солотвин, український громадський діяч, публіцист, поет, письменник, голова Національної спілки письменників України, головний редактор «Української літературної газети» Михайло Сидоржевський.

Представлена бердичівлянам книга «Солотвин. З глибини минулого до наших днів» – не лише про історію села. Це багато в чому роздуми про життя, про людей, про їх справи, перемоги та невдачі. Книга про втрачені мрії та важкі здобутки українського селянства. Про горе втрати близьких та радість появи нового життя… Гортаючи сторінки цього фоліанту, а книга містить 500 сторінок, зацікавлений читач дізнається як про долю відомих постатей краю – шляхтичів Тишкевичів, родину поміщиків Чайковських, так і про життя звичайних сільських обивателів, відомих лише кільком сотням солотвинців – Устима Дмитренка, родину Ковалів, сільського історика Івана Рудака. Але в цьому, мабуть, і є потаємний сенс цієї книги – розповісти про історію нашого куточка України, вплітаючи у тло оповіді міцні канати відомих особистостей, оповиваючи їх тоненькими ниточками доль пересічних людей.

Більше години тривала розповідь про те, як виник задум цієї книги, як народжувались сторінки-розповіді. Про те, врешті решт, завдяки кому вирішилось питання фінансування її друку. Тираж книги невеликий, тому розійшовся миттєво. Але Михайло Сидоржевський запевнив, що за деякий час видавництво надрукує додатковий наклад, що задовольнить нагальний попит.

Присутні на презентації поети та письменники Валерій Хмелівський та Михайло Пасічник, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України спілки Павло Скавронський у своїх виступах високо оцінили нове краєзнавче видання та висловили надію, що автор ще не раз порадує нас своєю творчістю.

Анатолій ГОРОБЧУК

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here