Home Пам'ятки і пам'ятні місця Бердичів, існуючі Вул. Європейська, 51. Меморіальна дошка на честь В.М. Діхтієвського

Вул. Європейська, 51. Меморіальна дошка на честь В.М. Діхтієвського

116
0
SHARE
Меморіальна дошка на честь В.М. Діхтієвського на стіні загальноосвітньої школи №1, 9 травня 2017 р.

Вул. Європейська, 51. На стіні триповерхової будівлі загальноосвітньої школи №1 I-III ст. ім. Т.Г. Шевченка знаходиться меморіальна дошка, присвячена пам’яті воїна-земляка В.М. Діхтієвського – військовослужбовця, учасника антитерористичної операції (АТО) на сході України, старшого прапорщика, старшого спеціаліста СПЗ поста спеціального зв’язку центру спеціального і документального зв’язку опорного вузла зв’язку Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Меморіальну дошку, присвячену Віктору Діхтієвському, встановили на стіні загальноосвітньої школи 13 жовтня 2016 року. Дошка містить портрет Героя та присвятний напис: “У цій школі навчався Захисник України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави старший прапорщик Діхтієвський Віктор Миколайович 06.08.1966 – 06.08.2014”. Поряд із меморіальною дошкою цього ж дня також встановили ще одну меморіальну дошку, присвячену загиблому в ході АТО воїну-земляку Сідлецькому С.Ю.

Діхтієвський Віктор Миколайович народився 6 серпня 1966 року в м. Бердичеві. Навчався в міській загальноосвітній школі №1, Бердичівському машинобудівному технікумі, де отримав спеціальність “технік-технолог”.

Після навчання родина переїхала до Одеси, де Віктор Діхтієвський проходив строкову службу. За бездоганну службу нагороджений медалями “За сумлінну службу в Прикордонних військах України” (2001), “15 років Державній прикордонній службі України” (2007), “Ветерану Державної прикордонної служби України” (2012) та нагрудним знаком “Відмінний прикордонник” ІІ ступеня (1995).

У ході проведення АТО на сході країни Віктор Миколайович Діхтієвський загинув від проникаючого осколкового поранення під час організованого прориву з оточення у “Довжанському котлі” (сектор “Д”) на з’єднання з основними силами після 22-денної героїчної оборони державного кордону. Похований на Таїровському кладовищі в Одесі.

Указом Президента України № 651/2014 від 14 серпня 2014 року “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” Віктор Миколайович Діхтієвський нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Джерела і література:

Крикотнюк Л. День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці – у Бердичеві! // “Земля Бердичівська”, №42 (16104) від 21.10.2016 р.

Мартинюк М.В. Вони лишили слід безсмертний і терпкий. – Житомир, ПП “Рута”, 2017 – с. 33-35.


Меморіальні дошки пам’яті Віктора Діхтієвського та Сергія Сідлецького на стіні загальноосвітньої школи №1 ім. Т.Г.Шевченка, травень 2017 р.
Урочисте відкриття меморіальної дошки на стіні загальноосвітньої школи №1 ім. Т.Г. Шевченка, 13 жовтня 2016 р.
Урочисте відкриття меморіальної дошки на стіні загальноосвітньої школи №1 ім. Т.Г. Шевченка, 13 жовтня 2016 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here