Home Пам'ятки і пам'ятні місця Бердичів, існуючі Вул. Конрада, 7/16. Меморіальна дошка, присвячена пам’яті прозаїка Джозефа Конрада Коженьовського

Вул. Конрада, 7/16. Меморіальна дошка, присвячена пам’яті прозаїка Джозефа Конрада Коженьовського

2061
0
SHARE

Вул. Конрада, 7/16. На стіні будинку по однойменній вулиці знаходиться меморіальна дошка, присвячена пам’яті прозаїка, класика англійської літератури Джозефа Конрада Коженьовського.

Меморіальна дошка, присвячена пам’яті прозаїка, класика англійської літератури Джозефа Конрада Коженьовського, грудень 2017 р.

Меморіальна дошка відкрита 1 грудня 2017 року з нагоди 160-ї річниці з дня народження прозаїка (Джозеф Конрад народився 3 грудня 1857 року). На церемонії відкриття виступили міський голова Василь Мазур, депутат Бердичівської міської ради від фракції ВО “Батьківщина”, представник польської громади Юрій Сокальський та відповідальна за музей Джозефа Кондрада на території монастиря Босих Кармелітів сестра Каміла Дзісь.

Ініціатором встановлення меморіальної дошки став депутат Бердичівської міської ради Юрій Сокальський. Барельєф створив бердичівський митець Володимир Наумчук.

Меморіальна дошка виготовлена з чорного граніту, містить барельєф прозаїка та присвятний напис на українській та польській мовах: “Вулиця названа на честь нашого видатного земляка Джозефа Конрада (Юзеф Теодор Конрад Коженьовський) поляка за походженням, капітана британського флоту, класика англійської літератури. 03.12.1857 – 03.08.1924”.

Під час урочистого відкриття меморіальної дошки, 1 грудня 2017 р.

До 2016 року частина вулиці від вулиці Вінницької до вулиці Європейської, на якій знаходиться будинок з меморіальною дошкою, мала назву імені Лілії Карастоянової. Ця частина вулиці отримала нову назву Джозефа Конрада у відповідності до рішення Бердичівської міської ради від 21.07.2016 р. №152, прийнятого на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Джерела і література:

Віта Ковтонюк. Відкрили меморіальну дошку на честь видатного письменника Джозефа Конрада. // “Бердичівський погляд”, №49 (163) від 07.12.2017 р.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here