Додому Пам'ятки і пам'ятні місця Бердичів, не існують Вул. Житомирська, 74. Пам’ятний знак на честь Перемоги радянського народу у Великій...

Вул. Житомирська, 74. Пам’ятний знак на честь Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні

104
0
ПОДІЛИТИСЬ
Пам’ятний знак на честь Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр., жовтень 2005 р.

Вул. Житомирська, 74. На розі вулиць Житомирської (колишня вулиця імені Леніна) та Петровського поряд із професійно-технічним училищем №12 знаходився пам’ятний знак на честь Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.

Пам’ятний знак встановили у 1965 році з нагоди 20-ї річниці Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Пам’ятний знак виготовили з залізобетону, він зображав стилізований серп і молот – головну державну емблему Радянського Союзу, союзних і автономних республік СРСР. Серп і молот символізували владу трудящих, союз робітників і селян. На момент відкриття на молоті були прикріплені великі цифри “20”, увінчані орденом “Перемога” – вищим військовим орденом СРСР. Нижче напис: “20 лет Победы”.

Автор (архітектор) пам’ятного знаку – інструктор відділу агітації і пропаганди міського комітету КПУ Олег Олександрович Федорук.

Пам’ятний знак у перші роки після його встановлення. На знакові знаходиться цифра “20”.

У 1970 році з нагоди 25-ї річниці Перемоги пам’ятний знак зазнав змін – з’явились цифри “25”. Згодом змінився і присвятний напис на російській мові: Монумент установлен в ознаменование 25-й годовщины Победы советского народа в Великой Отечественной войне, який згодом змінив напис на українській мові – “Монумент встановлено на честь 25-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні”. У такому вигляді пам’ятний знак зберігався до 2014 року. Цього року з пам’ятного знаку демонтували цифри та зняли табличку з присвятним написом.

Демонтували пам’ятний знак 25 червня 2015 року силами міської комунальної служби. Підставою для демонтажу стало прийняття Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакету законів про декомунізацію в Україні.


Монумент на честь 25-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Архітектор О. Федорук.
Фото В. Клепка, 1984 р., поштова листівка.
Стан пам’ятного знаку, жовтень 2014 р.
Демонтаж пам’ятного знаку, 25 червня 2015 р.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here