Home Пам'ятки і пам'ятні місця Бердичів, не існують Вул. Вінницька, 21. Бюст Валі Котика у сквері Палацу Піонерів

Вул. Вінницька, 21. Бюст Валі Котика у сквері Палацу Піонерів

586
0
SHARE

Вул. Вінницька, 21. У сквері міського Палацу Піонерів (нині Центр позашкільної освіти ім. О.В. Разумкова) поряд із фонтаном знаходився бюст Валі Котика.

Бюст Валі Котика у парку міського Палацу Піонерів.

Дату встановлення бюсту та його авторів встановити не вдалось. Орієнтовний час появи бюсту – кінець 50-х років. Час демонтажу (зникнення) бюсту також невідома.

Судячи з наявних фотоматеріалів бюст хоча б один раз замінили на інший.

Валя Котик (Котик Валентин Олександрович; 11 лютого 1930, Хмелівка — 17 лютого 1944, Заслав) — піонер, партизан-розвідник, Герой Радянського Союзу (посмертно).

Як стверджують радянські автори, Валя Котик з 1942 року був зв’язковим з Шепетівською підпільною партійною організацією. З 1943 року юний патріот – розвідник шепетівського партизанського загону ім. Кармелюка.

16 лютого 1944 року під час виконання завдання у місті Заславі був легко поранений та на наступний день відправлений разом із своєю матір’ю на лікування до партизанського шпиталю у Стриганах. Біля міста потрапив під німецький авіаналіт, під час якого загинув від вибуху бомби. Був похований разом із іншими партизанами у братській могилі в селі Плужне.

У 1957 році знято фільм “Орлятко”, в образі головного героя якого поєднані риси Валентина Котика й Марата Казея.

27 червня 1958 року Указом Президії Верховної Ради СРСР за проявлений героїзм в боротьбі з німецькими загарбниками Валі Котику посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Після цього іменем Героя Радянського Союзу Валі Котика названі вулиці в Києві, Калінінграді, школи, теплоходи, встановлено пам’ятник в Шепетівці (1960), та Москві, Тольятті. У Бердичеві – бюст.


Краєзнавці-туристи школи №7 м. Бердичева біля бюсту Валі Котика, 1959 рік.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here