Вул. Вінницька, 21. У сквері міського Палацу Піонерів (нині Центр позашкільної освіти ім. О.В. Разумкова) поряд із фонтаном знаходився бюст Валі Котика.

Дату встановлення бюсту та його авторів встановити не вдалось. Орієнтовний час появи бюсту – кінець 50-х років. Час демонтажу (зникнення) бюсту також невідома.
Судячи з наявних фотоматеріалів бюст хоча б один раз замінили на інший.
Валя Котик (Котик Валентин Олександрович; 11 лютого 1930, Хмелівка — 17 лютого 1944, Заслав) — піонер, партизан-розвідник, Герой Радянського Союзу (посмертно).
Як стверджують радянські автори, Валя Котик з 1942 року був зв’язковим з Шепетівською підпільною партійною організацією. З 1943 року юний патріот – розвідник шепетівського партизанського загону ім. Кармелюка.
16 лютого 1944 року під час виконання завдання у місті Заславі був легко поранений та на наступний день відправлений разом із своєю матір’ю на лікування до партизанського шпиталю у Стриганах. Біля міста потрапив під німецький авіаналіт, під час якого загинув від вибуху бомби. Був похований разом із іншими партизанами у братській могилі в селі Плужне.
У 1957 році знято фільм “Орлятко”, в образі головного героя якого поєднані риси Валентина Котика й Марата Казея.
27 червня 1958 року Указом Президії Верховної Ради СРСР за проявлений героїзм в боротьбі з німецькими загарбниками Валі Котику посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Після цього іменем Героя Радянського Союзу Валі Котика названі вулиці в Києві, Калінінграді, школи, теплоходи, встановлено пам’ятник в Шепетівці (1960), та Москві, Тольятті. У Бердичеві – бюст.
