Home Проекти Музеї Бердичівщини Бердичів. Салон-музей “Скриня”

Бердичів. Салон-музей “Скриня”

3255
0
SHARE

Вул. Житомирська, 23-а. На першому поверсі житлової багатоповерхівки знаходиться салон-музей “Скриня”.

У двох невеликих кімнатах, що знаходяться у приміщенні магазину “Оптика”, розміщено більш як 600 експонатів. Вміст “Скрині” – це історія, що її, серед інших, творили батьки, діди та прадіди сьогоднішніх бердичівлян – народ різношерстий та далеко не однакових поглядів. Так, у когось, можливо, на столику красувався невеличкий бюст вождя світового пролетаріату – натомість чиюсь поличку прикрашав Єсенін чи Пушкін, коли десь стіна тримала на собі живописну соцреалістичну агітку, то в іншому місці з трепетом зберігали картину з Василем Стусом. Нині все це – в імпровізованому музеї.

Один із організаторів салону завідуюча салоном “Оптика” Світлана Нановська.

У колекції салону репродукції картин Ісаака Левітана, Івана Шишкіна, Льва Лагоріо, платівки, посуд та елементи інтер’єру 50-70-х років XX століття, плівкові фотоапарати “ФЕД”, “Київ”, “Старт” та “Зеніт”. У вазах-акваріумах – старі ялинкові іграшки, у шафах – неваляшки з круглими очима, порцелянові статуетки, різні фруктовниці і чайники, металеві ступки, свічники та бюсти. Також старі гармоніки, баяни й акордеони. На полицях салону-музею також розташувалися оркестровий барабан, радіоприймачі та патефон.

Ініціатором створення та власником салону-музею є бердичівський підприємець Ігор Яцик. Оформила експозицію завідуюча салоном “Оптика” Світлана Нановська. Експонати збиралися не менше 10-ти років. Їх Ігор Яцик знаходив у родичів, друзів, знайомих у містах та селах. У 2015 році колекція остаточно сформувалася у салон-музей, і люди вже самі почали приносити сюди різні цікаві речі. Гідні уваги усі, переконаний засновник закладу.

Джерела і література:

Вікторія Кучерява. У “Скрині” спогадів. // “Бердичівський погляд”, липень 2016 р.


Ігор Яцик – ініціатор створення та власник салону “Скриня”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here